Adventure Motorcycle Magazine Subscribe Now

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13
  1. #11 Re: Zongshen 125-30 problems 
    Senior C-Moto Guru Zorge's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Σερβία
    Posts
    1,745
    Quote Originally Posted by excrucio View Post
    Ma imam jedan vijak na karburatoru koji je dugačak i ima na sebi oprugu. Mogu ga rukom okretati i to sam i radio. No, ima još jedan...

    Koji da okrećem? I za početak kako da namjestim taj s oprugom. Da bude mali ler, da bude veliki ler ili nešto između, da se fino čuje mašina, ni previše ni presporo?
    Taj sa vijkom i oprugom ti je za tzv. ler-gas, prazan hod ili idle na engleskom. Zagreješ motor na radnu temperaturu, pa zavijanjem tog vijka povećavaš obrtaje motora i obrnuto. Treba da postigneš da je ler-gas stabilan i da se zagrejan motor ne gasi (hladan može i da se gasi, ali to nije mana). Za taj motor, neki OK ler-gas je 1700-2000 obrtaja (ako imaš iole korektan obrtomer na motoru), znači ne prenisko, da bi pumpa za ulje ipak stabilno pumpala ulje kroz motor.... mislim, skapiraćeš šta je korektan ler-gas i bez mojih saveta.

    E sad, dosta toga zavisi upravo od onog drugog vijka i njegovog položaja. Njegova uloga je da podesi optimalnu smešu vazduha i goriva na niskim obrtajima (na višim, tu ulogu preuzima onaj konus na igli karburatora, a potom, glavna dizna (sapnica)). Na linku na koga sam ti ostavio, postoji to uputstvo za podešavanje karba u nekoliko jasnih koraka ( http://www.mychinamoto.com/forums/sh...ll=1#post46310 ), pa sledi proceduru i rezultat ne bi smeo da izostane. Ponavljam, prethodno moraš ispuniti sve uslove koji su u uputstvu pomenuti: ispravna svećica, čist karb i filter itd.

    Taj motor na tvom "Zongu" je klon starog motora sa "Honde" CG 125 i teško tu nešto mkože da ne radi korektno. Ima i snažnijih, modernijih, uglađenijih (OK, tvoj ima balansno vratilo koje ubija vibracije), štedljivijih motora, ali ovaj ti je nešto kao "Tomo Vinković" na dva točka - napravljeno da radi uz minimalne troškove. I što je bitno, gdegod da nađeš neke korisne informacije, priručnici za ko zna kakav motocikl i njegov motor, a da, kao i na tvom, postoji to sjajno dugme (gumb) na levom boku cilindra - ne libi se da ih sačuvaš. Mogu ti biti od koristi.
    Ask me nothing - I DO NOT speak english. Really...
    Reply With Quote  
     

  2. #12 Re: Zongshen 125-30 problems 
    C-Moto Noob
    Join Date
    May 2015
    Location
    croatia
    Posts
    5
    Hvala.
    Kada budem doma za 10-ak dana, probam. Prvo ću očisitit karburator (valjda ću znati...), pregledati svjećicu i filter pa se idem zezati s tim.

    Quote Originally Posted by Zorge View Post
    OK ler-gas je 1700-2000 obrtaja (ako imaš iole korektan obrtomer na motoru), znači ne prenisko

    I da, nemam obrtomjer...

    Bi li mogao ugraditi ovo:
    http://www.ebay.com/itm/DC-12V-Unive...3494c9&vxp=mtr

    ??
    Reply With Quote  
     

  3. #13 Re: Zongshen 125-30 problems 
    Senior C-Moto Guru Zorge's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Σερβία
    Posts
    1,745
    Iskreno - ne znam.

    Meni je elektrika još uvek nešto što nikako ne diram dok se ne pokvari, a kada se pokvari - imam auto električara na početku ulice.
    Ask me nothing - I DO NOT speak english. Really...
    Reply With Quote  
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. lexmoto problems
    By clare in forum Maintenance
    Replies: 1
    Last Post: 05-07-2014, 07:46 AM
  2. Lexmoto problems
    By clare in forum Welcome to MCM!
    Replies: 4
    Last Post: 04-29-2014, 12:15 AM
  3. 125 electrical problems
    By savillemeister in forum Maintenance
    Replies: 0
    Last Post: 09-09-2013, 08:26 PM
  4. problems
    By ghost77 in forum Dirt n' Dual-Sport
    Replies: 5
    Last Post: 02-02-2012, 04:08 AM
  5. sprocket problems
    By jape in forum Maintenance
    Replies: 9
    Last Post: 01-22-2011, 01:39 AM
Tags for this Thread

View Tag Cloud

Bookmarks
Bookmarks
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •