Adventure Motorcycle Magazine Subscribe Now

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
  1. #1 156FMI engine swap 
    C-Moto Noob
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    skopje
    Posts
    6
    Hi guys. Will need some help/advice from you. I’m still not “china motor” owner but I plan to buy one. I want to make some street tracker / scrambler, out of some Chinese bike.
    The best bike for that project of what I have available here is Chinese Honda CG 125 clone with spoke wheels. (I prefer twin shock scrambler)
    The engine within that bike as I know is 156FMI engine. The problem is that I think I will need bigger engine, 200cc.
    The bike will be used for light off road fun riding as I have v-strom for touring and gsxr for track days.

    The question is: Is there some 200 engine that will be direct swap, with same mounts, on the frame of CG 125 clone?

    (sorry about my bad English and thank you)
    Reply With Quote  
     

  2. #2 Re: 156FMI engine swap 
    Senior C-Moto Guru Zorge's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Σερβία
    Posts
    1,745
    Комшија, шта планираш? Код "Хамачија" да купиш онај ЦГ клон, па да га буџиш?

    Мислим да би могао да поставиш сваког OHV "Кинеза" (иду до 223 кубика или нешто слично) који можеш да спакујеш у рам. Можда би могло да буде мало проблема са предњим носачима јер постоје варијанте тог мотора са балансним вратилом, али све се решава са пар комада изрезане плочевине са новим распоредом рупа који одговара новом мотору. Какогод, није некаква квантна физика.

    Е сад, једино ми се читав рам, чини као да је направљен од "грисина"...
    Ask me nothing - I DO NOT speak english. Really...
    Reply With Quote  
     

  3. #3 Re: 156FMI engine swap 
    C-Moto Noob
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    skopje
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Zorge View Post
    Комшија, шта планираш? Код "Хамачија" да купиш онај ЦГ клон, па да га буџиш?

    Мислим да би могао да поставиш сваког OHV "Кинеза" (иду до 223 кубика или нешто слично) који можеш да спакујеш у рам. Можда би могло да буде мало проблема са предњим носачима јер постоје варијанте тог мотора са балансним вратилом, али све се решава са пар комада изрезане плочевине са новим распоредом рупа који одговара новом мотору. Какогод, није некаква квантна физика.

    Е сад, једино ми се читав рам, чини као да је направљен од "грисина"...

    План је да купим неки половни ЦГ клон и да убацим 200цц на тај рам. Значи ти мислиш да би проблем могли да буду само предњи носачи? На "задњу страну" све би требало да буде у реду?
    Друга опција ми је онај Herk 200 (или OCHERK 200) ендуро, али незнам дали могу некако да намонтирам twin shocks на задњу виљушку :) пошто немам баш некаква tech познавања.
    Reply With Quote  
     

  4. #4 Re: 156FMI engine swap 
    Senior C-Moto Guru Zorge's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Σερβία
    Posts
    1,745
    По мојим досадашњим искуствима/сазнањима са кинеским машинама, фамилије агрегата имају исте тачке качења - они са хоризонталним цилиндром могу да имају различит "лејаут" компоненти, али сви, од 50 до монструма са око 200 кубова имају исте носаче. Верујем да је иста ствар и са ЦГ клоновима без обзира на запремину, барем за оне носаче "на задњу страну". Ту напред, испод цилиндра, може да буде разлике звог постојања или непостојања балансног вратила, тј, његовог кућишта, али колико могу да видим, на већини моторића је тај елемент који спаја саму машину и рам, демонтажног типа, тј. уз мало плочевине, брусилицу и бушилицу, брзо направиш да све легне.

    Је л' то све на шта треба да се обрати пажња? Јок! Има и носач мотора за задње стране главе мотора, па ако су габарити цилиндра и главе различити за различите запремине... У већини случајева је иста прича као и са носачима са предње стране: постоји неки испуст, ушка, на глави мотора и нешто слично на раму и онда, нешто између, типа две плоче са потребним распоредом рупа.

    Е сад, никако да нађем меродавну потврду или негирање, али могуће је да би повећање запремине могао да постигнеш и са пуком заменом неколико делова (клип, цилиндар, глава, радилица и којекакве ситнарије типа брезона цилиндра, сета дихтунга, штепсли...) добијеш тих 200 или 229 кубика и возиш даље. Е сад, интервенције такве врсте успевају на моторима са хоризионталним цилиндром, али на пример, код клонова "Сузе" ГС, док 125-цу преведеш на 200 кубова, има мечку да родиш. Да ме убијеш - са ЦГ клоновима не знам како стоје ствари. Код 125-це пречник и ход клипа је 56,5, а ход 49,5 милиметара, док је на 200-ки 63,5х62,2, док на тих 229 кубова иде на 67х65. Мож' да бидне, ал' не мора да значи.

    Или да разбијеш шаблон, па пазариш нешто у Карпошу - http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDe...-STARO-ZA-NOVO

    Кад је бал, нек је бал!
    Last edited by Zorge; 09-03-2015 at 12:28 PM.
    Ask me nothing - I DO NOT speak english. Really...
    Reply With Quote  
     

  5. #5 Re: 156FMI engine swap 
    C-Moto Noob
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    skopje
    Posts
    6
    :) па не.у принципу желим да то урадим сам. Али почео сам да мењам планове. Узечу неку 200-ку. Нашао сам један lf200gs али мислим да је машина OHC а ја сам некако више за OHV.received_10207754147474285.jpg
    Reply With Quote  
     

  6. #6 Re: 156FMI engine swap 
    Senior C-Moto Guru Zorge's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Σερβία
    Posts
    1,745
    Јес', то ти је клон ОНС мотора са мале "Хонде" ЦБ, такође кинески "моторни мејнстрим". Он ти је и мирнији (мање вибрира) од ЦГ клона, агилнији, и има нешто шири радни дијапазон. Ако ради коректно и рам мотора је како треба - купуј. А за после можеш да одлучиш шта ћеш да направиш од читавог моторчета.
    Ask me nothing - I DO NOT speak english. Really...
    Reply With Quote  
     

  7. #7 Re: 156FMI engine swap 
    C-Moto Noob
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    skopje
    Posts
    6
    Мотор је у реду....рам незнам како да проверим дали је ок, али то је то :) Кажеш да је и ово ок машина?
    Reply With Quote  
     

  8. #8 Re: 156FMI engine swap 
    Senior C-Moto Guru Zorge's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Σερβία
    Posts
    1,745
    Ма скроз ОК. Тај ЦГ мотор на кога си "имао пик" је ионако настао "даунгрејдом" од ЦБ-а, за земље "трећег света". Наравно ово ти кажем за саму конструкцију, а за стање сваког конкретног примерка мотора, нико не може на даљину да ти каже.

    А за рам је релативнои једноставно: зајашиш мотор, кренеш право и гледаш да те не вуче на једну страну - то је бар очигледно. А онда можеш и да провериш да ли средина трага задњег точка прати средину трага предњег точка (просто га погураш по прашњавој џади и гледаш трагове).

    Е сад, то што је тај "Лифан" на кога си набасао ружан за све новце - то је твој проблем. ;)

    Док га средиш у неком "ретро фазону", има да упознаш све трговце гвожђуријом са бит-пазара у Шутки. :)))))
    Ask me nothing - I DO NOT speak english. Really...
    Reply With Quote  
     

  9. #9 Re: 156FMI engine swap 
    Senior C-Moto Guru Zorge's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Σερβία
    Posts
    1,745
    My apologies to all English speaking members.

    I stumbled here on my former "paesano", so I couldn'r resist.
    Ask me nothing - I DO NOT speak english. Really...
    Reply With Quote  
     

  10. #10 Re: 156FMI engine swap 
    C-Moto Noob
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    skopje
    Posts
    6
    678489_95cef9131833b851.jpg
    This is the frame i think. So it should be an easy job. Spoked wheels, wide enduro handlebars, cut/weld tail and some side covers, as I dont plan to remove filter airbox and replace the battery. јеби га...енглески
    Reply With Quote  
     

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Giantco City hunter 125 156fmi engine valve clearance
    By Chronicz in forum Dirt n' Dual-Sport
    Replies: 1
    Last Post: 03-28-2012, 11:15 AM
  2. Replies: 2
    Last Post: 03-08-2012, 05:44 PM
  3. Pulse Adrenaline 125 Engine swap
    By sparky in forum Modifications (Cosmetic and Performance)
    Replies: 39
    Last Post: 02-02-2011, 12:20 PM
  4. 156FMI upgrade ?
    By justas696661 in forum Dirt n' Dual-Sport
    Replies: 0
    Last Post: 01-30-2011, 12:36 PM
  5. Qingqi / Qlink xf200 engine swap?
    By Roger in forum Dirt n' Dual-Sport
    Replies: 1
    Last Post: 12-27-2010, 03:28 PM
Tags for this Thread

View Tag Cloud

Bookmarks
Bookmarks
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •